Wydawca treści Wydawca treści

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WIATY EDUKACYJNEJ – ZIELONEJ KLASY

Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 28  
Nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica
z dnia 25 czerwca 2020 r.

 

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WIATY EDUKACYJNEJ – ZIELONEJ KLASY

 

  1. Obiekt stanowi własność Nadleśnictwa Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji, zarządza nim Nadleśniczy Nadleśnictwa Płytnica.
  2. Korzystający z obiektu zobowiązany jest do zapoznania się i stosowania niniejszego regulaminu.
  3. Obiekt, jako miejsce edukacji służy grupom zorganizowanym do 50 osób.
  4. Termin korzystania z obiektu należy uzgodnić z nadleśnictwem.
  5. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach 7:30-15:30. Zajęcia
    w innym terminie odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu
    z Nadleśnictwem Płytnica.
  6. Osoby przebywające na terenie obiektu są zobowiązane do przestrzegania przepisów BHP i ochrony przeciwpożarowej oraz stosowania się do wskazań pracowników Służby Leśnej w zakresie bezpieczeństwa osób i ochrony mienia.
  7. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na terenie obiektu tylko pod opieką osób dorosłych, którzy ponoszą za nie odpowiedzialność.
  8. Korzystający z obiektu zobowiązany jest do utrzymania porządku i czystości.
  9. Zezwala się na rozpalenie ogniska po uzyskaniu zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica tylko w wyznaczonym miejscu, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności przy rozpalaniu i utrzymywaniu ognia oraz zgaszenia ognia przed opuszczeniem obiektu.
  10. Na terenie obiektu zabrania się:
    1. puszczania psów luzem,
    2. niszczenia budowli i wyposażenia,
    3. niszczenia roślinności.
  11. W przypadku stwierdzenia zniszczeń lub zagrożeń na terenie obiektu należy powiadomić Nadleśnictwo Płytnica.





Telefony alarmowe:

Numer ratunkowy 112

Straż Pożarna 998

Nadleśnictwo Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji, Nowa Szwecja 6, 78-600 Wałcz;  tel. 67 250 02 00


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Lasy nadleśnictwa

Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Płytnica w jego dzisiejszym zasięgu terytorialnym powstało z dniem 1stycznia 1993r. z połączenia obrębu Dobrzyca z Nadleśnictwa Wałcz i obrębu Płytnica z Nadleśnictwa Jastrowie. Historia Nadleśnictwa Płytnica sięga 1945 roku, w którym obręby Dobrzyca i Płytnica, stanowiły samodzielne jednostki organizacyjne.

Z dniem 1 stycznia 1973 r. obszar ówczesnego Nadleśnictwa Płytnica, jako obręb leśny został włączony do Nadleśnictwa Jastrowie, a Nadleśnictwo Dobrzyca, jako obręb leśny do Nadleśnictwa Wałcz.
W styczniu 1993 r. ponownie odłączono obręb Płytnica z Nadleśnictwa Jastrowie oraz obręb Dobrzyca z Nadleśnictwa Wałcz i utworzono dwuobrębowe Nadleśnictwo Płytnica, które w takim kształcie funkcjonowało do końca 2013 r.
W efekcie reorganizacji i wykonania nowych prac urządzeniowych od 1 stycznia 2014 r. Nadleśnictwo Płytnica funkcjonuje, jako nadleśnictwo jednoobrębowe na powierzchni 16 728 ha.
Teren Nadleśnictwa Płytnica należy do jednego z bardziej urokliwych na Pomorzu i Wielkopolsce. Duże, prawie bezludne, kompleksy leśne sąsiadują tu z pięknymi rzekami i ich głęboko wciętymi dolinami oraz dzikimi jeziorami.
Dużą atrakcją są występujące miejsca tak zwanej „ciszy cywilizacyjnej" gdzie poza szumem drzew, śpiewem ptaków i pluskiem wody nie docierają inne dźwięki.
Na terenie Nadleśnictwa występuje wiele ciekawych, atrakcyjnych i inspirujących miejsc, które powinny zainteresować zarówno przyrodników, turystów, leśników jak i wszystkich, którym sprawy otaczającej nas przyrody są bliskie.
Należą do nich: rezerwaty, pomniki przyrody oraz rośliny i zwierzęta, podlegające ochronie gatunkowej.
Zagospodarowanie turystyczne na terenie Nadleśnictwa Płytnica, jako priorytetowe uwzględnia sprawy związane z ochroną przyrody.
Potrzeba odpowiedniego organizowania ruchu turystycznego, wynika głównie z uzależnienia go od istniejących form ochrony przyrody.
Funkcjonujące rezerwaty przyrody w obszarze doliny rzeki Rurzycy, stanowią przepiękną i unikatową wizytówkę naszego terenu, która przyciąga rzesze turystów. Zainteresowanie w tym zakresie jest z roku na rok coraz większe, tym bardziej, że nasze lasy są „zagłębiem runa leśnego".
Corocznie odwiedzają nas tysiące grzybiarzy i zbieraczy jagód z całej Polski.
Działalność edukacyjną, w mniej lub bardziej zinstytucjonalizowanej formie, nadleśnictwo prowadzi od początku swojego powstania.
Przez pierwsze lata odbywało się to w formie pojedynczych spotkań czy pogadanek, prowadzonych w szkołach przez pracowników służby leśnej.
Od 1998r. Nadleśnictwo prowadzi spotkania w utworzonym przy siedzibie nadleśnictwa w Nowej Szwecji punkcie edukacyjnym, który wyposażony jest w tablice informacyjno-edukacyjne, miejsce z ławami do siedzenia, wiatę oraz miejscem na ognisko.