Wydawca treści Wydawca treści

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WIATY EDUKACYJNEJ – ZIELONEJ KLASY

Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 28  
Nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica
z dnia 25 czerwca 2020 r.

 

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WIATY EDUKACYJNEJ – ZIELONEJ KLASY

 

  1. Obiekt stanowi własność Nadleśnictwa Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji, zarządza nim Nadleśniczy Nadleśnictwa Płytnica.
  2. Korzystający z obiektu zobowiązany jest do zapoznania się i stosowania niniejszego regulaminu.
  3. Obiekt, jako miejsce edukacji służy grupom zorganizowanym do 50 osób.
  4. Termin korzystania z obiektu należy uzgodnić z nadleśnictwem.
  5. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach 7:30-15:30. Zajęcia
    w innym terminie odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu
    z Nadleśnictwem Płytnica.
  6. Osoby przebywające na terenie obiektu są zobowiązane do przestrzegania przepisów BHP i ochrony przeciwpożarowej oraz stosowania się do wskazań pracowników Służby Leśnej w zakresie bezpieczeństwa osób i ochrony mienia.
  7. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na terenie obiektu tylko pod opieką osób dorosłych, którzy ponoszą za nie odpowiedzialność.
  8. Korzystający z obiektu zobowiązany jest do utrzymania porządku i czystości.
  9. Zezwala się na rozpalenie ogniska po uzyskaniu zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Płytnica tylko w wyznaczonym miejscu, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności przy rozpalaniu i utrzymywaniu ognia oraz zgaszenia ognia przed opuszczeniem obiektu.
  10. Na terenie obiektu zabrania się:
    1. puszczania psów luzem,
    2. niszczenia budowli i wyposażenia,
    3. niszczenia roślinności.
  11. W przypadku stwierdzenia zniszczeń lub zagrożeń na terenie obiektu należy powiadomić Nadleśnictwo Płytnica.





Telefony alarmowe:

Numer ratunkowy 112

Straż Pożarna 998

Nadleśnictwo Płytnica z siedzibą w Nowej Szwecji, Nowa Szwecja 6, 78-600 Wałcz;  tel. 67 250 02 00


Edukacja w Nadleśnictwie Płytnica.

Działalność edukacyjną w mniej lub bardziej zinstytucjonalizowanej formie nadleśnictwo prowadzi od początku swojego powstania to jest od 1993r.
Przez pierwsze lata odbywało się to w formie pojedynczych spotkań ,  pogadanek  prowadzonych w szkołach przez pracowników służby leśnej. Odbywały one się  w okresie wczesnowiosennym i obejmowały tematykę związaną głównie z ochroną lasu ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przeciwpożarowej.
Od 1998r. Nadleśnictwo prowadzi spotkania- pogadanki w utworzonym przy siedzibie nadleśnictwa w Nowej Szwecji punkcie edukacyjnym. Spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i tematyki są prowadzone przez pracowników służby leśnej.
Punkt edukacyjny wyposażony jest w tablice informacyjno – edukacyjne, miejsce z ławami do siedzenia, zlokalizowane obok pomników przyrody, wiatę z ławo - stołami na 50 miejsc oraz miejsce na ognisko.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty edukacyjnej.
Co rocznie odwiedza nas kilkaset osób, są to przeważnie uczniowie szkół podstawowych i dzieci przedszkolne w mniejszym zakresie młodzież szkół gimnazjalnych i średnich.
Spotkania oparte są na tematyce zawartej w autorskich ramowych programach edukacyjnych, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nadleśnictwo od kilku lat  jest organizatorem szkolnego „Konkursu Wiedzy Leśnej”.
Pierwotnie konkursy odbywały się indywidualnie w czterech szkołach podstawowych :

 

    Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu,

    Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu,

    Szkoła Podstawowa  Szwecja,

    Szkoła Podstawowa  Witankowo,


Od 2001 roku, w miesiącu maju, nadleśnictwo organizuje międzyszkolny finał konkursu wiedzy leśnej, który odbywa się w plenerze, przy udziale szkół, w których wcześniej organizowane są konkursy indywidualne.
Konkurs ma już swoją tradycję i stałych uczestników, co nie znaczy, że lista  okolicznych szkół biorących udział w konkursie  jest zamknięta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Pomagamy

Pomagamy

#Gaszynchallenge

Dziękujemy za nominację Nadleśnictwu Człopa. Zadanie zostało wykonane! Do akcji nominujemy: Nadleśnictwo Jastrowie, Sołectwo Szwecja, Firmę Graff Wałcz. Zasady są następujące, nominowani mają wykonać 10 pompek, nagrać i opublikować film. Czas na wykonanie to 48h. Jeśli nominowani nie wykonają ćwiczenia wpłacają 10 zł, natomiast jeżeli wykonają wpłacają 5 zł na konto Hani z poniższego linku https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengehanial