Wydarzenia Wydarzenia

#sadziMY

Już po raz trzeci w naszym nadleśnictwie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, którą zainaugurował Prezydent RP Andrzej Duda.

podkreślił, że sadząc lasy służymy aktywnie ochronie klimatu – To metoda by chronić klimat w lepszy sposób, poprzez tworzenie zbiorników węgla, który magazynowany jest w drzewach. Doskonale wiemy, że walka z dwutlenkiem węgla jest podstawowym zadaniem służącym ochronie klimatu. Zysków z sadzenia lasu jest wiele. Tworzymy miejsce do wypoczynku, ale także ochronimy klimat i tworzymy surowiec drzewny oraz budujemy bogactwo naszego kraju - powiedział prezydent.

I dodał, że leśnicy nie tylko każdego roku sadzą miliony drzew, ale także produkują 800 mln sadzonek. - To, że regionalne dyrekcje i nadleśnictwa udostępnią milion sadzonek każdemu, kto będzie chciał posadzić drzewo, spowoduje, że będzie tych drzew coraz więcej.

Dziękujemy więc, każdemu kto pobrał sadzonkę i ją zasadził, przyczyniliście się nie tylko do rozpropagowania samej akcji #sadziMY ale także do zwiększenia bogactwa naszego kraju.